muzyka polesia

Міхаевіч, Міхаіл



 
 
Міхаіл Міхаевіч (1928 р. н.) – гармоніст, бубніст
Ніна  Міхаевіч (1938 р. н.) – бубністка
Народився Міхаіл в селі Заплессе.Як сам про себе розповідав: "Учывся сам од сыбэ, сам своім слухом пользоваўся, я – самогучка. Тада нада булы грошы, шоб хто гучыв. А в нас сэмня була большая – сем душ… Гармошка грае – а я – головэшка робыла добрэ… Батько на скрыпці грав. Но я шы малый був, нэ мог шэ ею овладаты. Я б то нагучыўсь, алэ у 41-м німэць прышов, война, спалылы хату, і скрыпка згоріла… На балалайці вмів, тожэ, пользовавсь слухом. Я мав такій акцэнт, шо на музыку годывсь, токо нэ було в мэнэ за шо. А гармошку перву…був тут такый Іван, дочку оддаваў замуж, і прышов до мынэ і кажэ: "Міша, пограй на свадьбі”. – "А на чому я тобі пограю?” – "Я тобі дам грошы – купы, да пограеш”. Я пойіхав в Кобрын, дай купыв. А потом я пошов на роботу, у фермах робыв, то, як на пенсію шов, то далы мні гармошку. Бо одну зограв, тую шо купыв, перву, по концэртах. О – по деревнях йіздылы – і в Брэсьці, і в Пінску, в Мінску, в Чычэрску, по дірівнях – по околышносці о тут о всюду йіздылы, в Польшчы булы. Просять йіздыты”.
 
Дружина Ніна – бубністка, видатна співачка.
 
Міхаевічы Міхаіл з Нінай – учасники фольклорно-етнографічного колективу «Скібічане» при Липницькому сільському Будинку культури, заснованого в 1975 р.
 
1994, 2000 роки – Міжнародний фестиваль фольклору «Палескі карагод» (Пінськ).
1997-1998 рр. – Фестиваль народного мистецтва «Беларусь – мая песня».
1996 г. – Державний фестиваль "Беларуская полька” (Чечєрськ).
2001 р. – Обласний фестиваль фольклору «Талакуха на Бярэсці» (Барановичі).
2004 р. – Європейска зустрічь над Бугом (Соколув-Підляський, Польща).
2004 р. – Загальнонаціональний фестиваль фольклорного мистецтва «Берагіня (Октябрський)
 
Учасник радіоперадачі «Беларуская этнафонія» на каналі «Культура», Білоруської телерадіокомпанії
PL | BY | UA

Share on Google+

Музыка Палесся / МУЗИКА ПОЛІССЯ// енциклопедія традиційної музики // Энцыклапедыя традыцыйнай музыкі //encyklopedia muzyki tradycyjnej.