muzyka polesia

Сільська музика



 
 
Етногурт «Сільська музика» (м.Рівне, Палац дітей та молоді)

       Колектив створено в 2003 році. Учасниками гурту є керівники гуртів, педагоги та концертмейстери Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді, керівники провідних освітянських фольклорних гуртів міста Рівного, працівники дошкільних, позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста Рівного, фольклористи та випускники Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Гурт об’єднує палких прихильників відродження та популяризації традиційної культури краю.
     Основним творчим завданням колективу є: успадкування традиційної манери виконання, автентичного поліського співу та регіональної інструментальної традиції; реконструкція поліських побутових танців та традиційних звичаїв, обрядів, календарної та позакалендарної народної музичної творчості .
      Репертуар гурту формується на основі матеріалів, записаних керівниками та учасниками колективу у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі.
      Етногурт „Сільська музика” неодноразово брав участь та перемагав у міських та обласних оглядах-конкурсах серед творчих колективів педагогічних працівників освіти та науки. Колектив – постійний учасник концертів для мешканців міста й області.Колектив виступав організатором та брав участь у І - ІХ Міжнародному молодіжному фестивалі традиційної народної культури „Древлянські джерела” (м. Рівне, 2003-2010 рр.), І та УІІ фестивалях „Різдвяні піснеспіви” (м. Рівне , 2005-2016 рр.) й отримав схвальну оцінку глядачів та фахівців на них. В грудні 2007 році колектив „Сільська музика” з успіхом представляв Західну Україну на ІІІ Всеукраїнській акції автентичного фольклору „Ростоки-2007” в місті Чернігів.
       Етногурт «Сільська музика» неодноразово брав участь у міжнародних фольклорних фестивалях як в Україні так і поза її межами.В 2007 році троїсті музики колективу отримали гран- прі на V міжнародному фестивалі українського фольклору „Берегиня” (м. Луцьк ). В 2007 році етногурт «Сільська музика» взяв участь у ІІІ Всеукраїнській акції автентичного фольклору «Ростоки» (м. Чернігів), а в 2008 році - у Міжнародному фольклорному фестивалі «Балтика» (м. Вільнюс, Литва) та Міжнародному фольклорному святі автентичних виконавців (м. Висмержице, Польща). В 2009 році колектив – учасник Днів культури України (м. Ольштин, Польща) та концерту-звіту Рівненщини «Пісні бурштинового каю» в Національному палаці мистецтв «Україна» (м. Київ).В 2010 році гурт представляв традиційну культуру нашої держави на Міжнародному фольклорному святі «Ягелонський ярмарок» (м. Люблін, Польща).В 2011 році етногурт «Сільська музика» став переможцем ХІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона Рута- 2011». В 2016 році гурт з успіхом виступав на ХУІІ Всеукраїнському різдвяному фестивалі «Велика коляда» (м. Львів) , ІІ міжнародному фестивалі традиційних культур «ЕТНОСВІТ» (м.Київ). Етногурт «Сільська музика» представляв традиційну культуру краю та нашої держави на Міжнародному фольклорному фестивалі «Пісні боліт»-2016» (м. Воля Верещинська, Польща), Міжнародному фольклорному фестивалі «Джерела» (м.Черемха, Польща) та XXV міжнародному фестивалі української культури на Підляшші "ПІДЛЯСЬКА ОСІНЬ 2016" (м. Більськ- Підляський, Польща).
       Визнанням та популярністю серед мешканців та гостей міста, фахівців і любителів традиційної культури краю користується проект гурту ”Сільська музика” - презентація автентичних сільських колективів та окремих виконавців Рівненщини в Етнокультурному центрі Рівненського міського Палацу дітей та молоді . За вагомий внесок у справу пропаганди народного мистецтва та роботу по вихованню молодого покоління на кращих зразках традиційної культури і дослідження етнокультурної спадщини колективу в 2007 роціприсвоєно звання «Народний художній колектив».
  Керівник інструментального гурту - відмінник освіти України Анатолій Сайчишин.
Художній керівник – відмінник освіти України Ірина Сливчук.
Керівник Етнокультурного центру – відмінник освіти України, заслужений працівник культури України Віктор Ковальчук.
 
Дискографія:
Етногурт «Сільська музика». Традиційна інструментальна музика Рівненського Полісся [Звукозапис].– Рівне: ЕКЦ Рівненського ПДМ, 2012.
Етногурт «Сільська музика» «Не жаль мені вечорочка» [Звукозапис].– Рівне: ЕКЦ Рівненського ПДМ, 2012.
Фольклорні гурти : «Весняночка», «Веснянка», «Сільська музика» . « На добрий вечор. Колядки та щедрівки Рівненського Полісся» [Звукозапис].– Рівне: ЕКЦ Рівненського ПДМ, 2012 (Треки –1,6,8,10,13,15-17).
Етнокультура Рівненського Полісся. Традиційна музика (4 CD)[Звукозапис] / упоряд. В. Ковальчук.– Київ :Україніка, 2009. CD-4 (Треки –1- 24).
Етногурт «Сільська музика» «Ой серед села» [Звукозапис].– Київ : Етнодиск, 2008.
 
Бібліографія:
Ковальчук В.П. Етнокультурний центр у системі позашкільного закладу:концепція, досвід, перспективи:метод.посібник/В.П.Ковальчук, О.О.Гумінська.-Тернопіль:Навчальна книга – Богдан, 2014.-192с.+8с.:фото:вкл.

Архіви:
1.Фонди Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді (м.Рівне, вул.Князя Володимира, 10).
 
 
 
video

PL | BY | UA

Share on Google+

Музыка Палесся / МУЗИКА ПОЛІССЯ// енциклопедія традиційної музики // Энцыклапедыя традыцыйнай музыкі //encyklopedia muzyki tradycyjnej.