muzyka polesia

Кобзар, Костянтин 
 
Костянтин Захарович, Кобзар
1921 р.н.
Скрипаль
 
    Освіти Кобзар Костянтин Захарович не мав. Грати на скрипці навчився у місцевих народних музикантів «Архипа» та «Пітя». Першу скрипку купив у відомого весільного скрипаля та скрипкового майстра , що жив на Будках Олевських, Петра Яценка(1910 р.н.). Пізніше грав на скрипці, привезеній з Німеччини. Грав на весіллях з музикантами з навколишніх сіл у Рокитнівському районі Рівненської області та Олевському районі Житомирської області. Найчастіше в останні роки грав у дуеті з барабанщиком Павлушенком Михайлом Савовичем (1935р.н.).
Кобзар Костянтин Захарович добре володів традиційною скрипковою манерою гри та чудово знав весільну й танцювальну музику. В його репертуарі були польки, марші, вальси та обрядова музика.Запис його гри здійснювали учасники багатьох фольклорних експедицій, а саме: Сергій Охрімчук, Михайло Хай та ін. Подані музичні треки записав Віктор Ковальчук. Польовий запис здійснено 24-25 липня 1998 року.

Дискографія
1.«Ой ти, полька «Рухля»». Традиційнаскрипкова музика Рівненського Полісся. Треки – 19,31,33,35,39,46. 2010р. В.Ковальчук, Етнокультурний центр «Веснянка» Рівненського ПДМ.
2. «Традиційна інструментальна музика». Рівненське Полісся. Автентичне виконання . Треки – 2,4,12,21,33. 2011р. В.Ковальчук, Етнокультурний центр «Веснянка» Рівненського ПДМ.

Бібліографія
1.Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся. Випуск V/ Упорядкування В.П.Ковальчука. – Рівне: «Перспектива», 2004.- 256с.:іл.,ноти.
2.Ярмола В.С. Скрипкова традиція Рівненсько-Волинського Полісся (Текст):моногр.-Львів:СПОЛОМ,2014.-234с.:іл.,ноти.

Архіви
1.Фонди Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді (м.Рівне, вул.Князя Володимира, 10)
2. Лабораторія поліссязнавства Інституту культури Рівненського державного гуманітарного університету
 
Матеріали в Інтернеті
Фільм "Втрачена традиція" - присвячено пам"яті народних скрипалів Рівненського Полісся.
Зипис- Віктора Ковальчука, Юрія Рибака та Вікторії Ярмоли.
Відеомонтаж - Володимира Єніна.
Ідея, укладання - Віктора Ковальчука.
 
 

 


 

 

 

 

Музыка Палесся / МУЗИКА ПОЛІССЯ// енциклопедія традиційної музики // Энцыклапедыя традыцыйнай музыкі //encyklopedia muzyki tradycyjnej.