muzyka polesia

"Куточане" 
 "КУТОЧАНЕ" НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ КОЛЕКТИВ РОКИТНІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ
 
Народний аматорський фольклорний колектив був створений у 1974 році. Складався він в основному із працівників місцевого колгоспу "Ленінським шляхом". Старостою і його керівником була Котюк Марія Іванівна . Хор - ланка складалася із десяти учасників. Співали в основному народні пісні Рокитнівщини. З часом колектив зростав професійно і кількісно. В репертуарі появилися реконструкції обрядодійств: колядування, купало, обжинки, весілля, вечорниці. В 2000 році колектив отримав звання народного аматорського фольклорного колективу. З 2006 року керівником стала Панасюк Ганна Василівна. Колектив поповнився молодими учасниками , а також до гурту приєдналися троїсті музики .
 
За згодою всіх учасників, колектив дістав назву "Куточане" – так називають мешканців частини села Рокитне, які проживають на "Кутку".
В репертуарі гурту є "Кутоцьке весілля", "Посиденьки по кутоцьки" та велика кількість місцевих традиційних пісень.
Колектив брав участь у фольклорних фестивалях в Україні – м. Сарни, м. Рівне, м. Кузнецовськ, м. Володимирець, м. Київ і неодноразово виступав на сцені місцевого та районного будинку культури. "Куточане" є учасниками фестивалів традиційної культури які проходили в Польщі (Черемха , Люблін) та Росії (Москва).
    
 
   
  
PL | BY | UA

Share on Google+

Музыка Палесся / МУЗИКА ПОЛІССЯ// енциклопедія традиційної музики // Энцыклапедыя традыцыйнай музыкі //encyklopedia muzyki tradycyjnej.